PinkPaper ne objavlja več

PINK_PAPER_LOGO_new

PINK_PAPER_LOGO_newPo 25 letih je z objavljanjem novic o lgbt-skupnosti v Veliki Britaniji prenehala spletna stran Pink Paper, ki je bil vir informacij tudi za Narobe blog. Direktorica za medije pri založniškem podjetju Pink Paper publisher MPL je dejala, da je zaradi težke ekonomske situacije, zmanjšanja oglaševanja novih delovnih mest in vedno večjega števila spletnih novičarskih portalov, ki pokrivajo podobne zgodbe, vedno težje upravičiti nadaljnje delovanje te spletne strani.

Dodala je, da so se zato odločili vso svojo energijo usmeriti v tiskani in digitalni verziji GT (Gay Times) in DIVE. Zahvalila se je skupnosti, osebju, oglaševalcem in še posebej bralcem in bralkam, ki so podpirali Pink Paper.

Naročnik na novičnik omenjenega portala je za Narobe blog ob tem dejal: “Ne morem verjeti, da portal, ki najbrž niti ne zaposluje neke množice sodelavcev, v zdajšnji situaciji ne more financirati lastnega obstoja. Se pa bojim (kar potrjuje obrazložitev na njihovi strani), da gre za izključno v dobičkonosnost naravnano zrenje lastnikov, ki ne razumejo posebnega pomena tovrstnih medijev za njihove bralce.”

Pink Paper je prvič izšel kot lezbični in gejevski tednik leta 1987. Brezplačno so ga distribuirali po lgbt-prostorih, kjer je hitro postal priljubljen. V njem so poročali o velikih nacionalnih zgodbah, kampanjah za enakopravnost lgbt-oseb in lokalnih novicah. V njem so objavljali intervjuje, recenzije, stripe, oglase o delovnih mestih, osebne oglase … Z leti sta se periodičnost in način izhajanja spreminjala. Junija 2009 se je njegova vsebina v celoti preselila izključno na splet. Januarja letos je PinkPaper.com skupaj s svojo sestrsko spletno stranjo divamag.co.uk dobil nagrado Net Observer Excellence Award zaradi izraženega zadovoljstva svojih obiskovalk in obiskovalcev. V družbi, kjer šteje dobiček pa zadovoljstvo bralcev in bralk ni dovolj. Tudi družbena koristnost ne.

Samo v vednost. Glede na to, da sta revija in blog Narobe edina medija, ki pokrivata lgbt-tematiko v Sloveniji, in da ju v veliki meri ustvarjajo prostovoljci in prostovoljke, se zaenkrat še trdno držimo na medijski sceni.

Eva Gračanin

Vir >>>

Written By
More from Uredništvo

Gaysgogreen 13

         
Read More

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja