“Železna lady odgovorna za strpnost do lg-oseb v Britaniji”

cake 330

cake 330Predsednik neodvisne stranke Velike Britanije (UK Independence Party – UKIP) Nigel Farage očita Davidu Cameronu vsiljevanje predloga zakona o istospolnih porokah, o katerem smo že pisali, in trdi, da je Margaret Thatcher odgovorna za sedanjo odprtost do istospolnih oseb v britanski družbi.

Stranka, ki ji pripada Farage se med drugim razglaša za demokratično in libertarno stranko. Sicer pa je evroskeptična, desničarska, populistična politična stranka, ki se zavzema za tradicionalne, konservativne vrednote. Predelogu zakona o istospolnih porokah nasprotuje, ker naj bi ta določene verske skupine prisilil, da dovolijo tovrstne poroke.

Farage je na vprašanje, ali bodo istospolne poroke izginile z dnevnega reda, odvrnil: »Dejstvo, da to ni bilo omenjeno v kraljičinem govoru, ne pomeni, da ne obstaja več, navsezadnje je bil zakonski predlog obravnavan v zgornjem in spodnjem domu parlamenta.« Po njegovem mnenju tako ni bilo nobene potrebe, da bi ga kraljica v svojem govoru omenila. O predlogu pa je povedal še: »Ali ga bo lordska zbornica zavrnila ali ne, ne vem, domnevam, da ga bo.«

Zadnjih pet oziroma šest tednov je bil na predvolilni turneji po Britaniji, saj so potekale lokalne volitve. Povedal je, da med kampanjo po Otoku nihče ni uvrščal porok istospolno usmerjenih med prioritete. Dodal je še, da se o tej temi ni nič govorilo. Po njegovem mnenju bo predlog povzročal samo nesoglasja v parlamentu. Farage je tudi izjavil, da obstoječa civilna zakonska zveza pomeni dobro in pravično rešitev.

Vsiljevanje enakopravnih zakonskih zvez je označil kot »nevarno«. Nekdanjo konservativno premierko Margaret Thatcher, ki je umrla prejšnji mesec v starosti 87 let, je pohvalil zaradi sooblikovanja današnjega naprednega vzdušja do istospolno usmerjenih oseb v Britaniji, rekoč: »Moram reči, da je Margaret Thatcher k temu vsekakor izjemno pripomogla s svojo odprtostjo.«

Ko je bil opomnjen, da je nekdanja ministrska predsednica podprla 28. člen zakona o lokalni upravi, ki je prepovedoval promocijo homoseksualnosti v šolah, je poslanec odvrnil: »To je storila, ker se je bala izjemno ekstremnih levičarskih elementov znotraj učiteljskega sindikata. Ampak čas, ko je bila premierka, je bil čas resničnega napredka za istospolno usmerjene v družbi. Niso bili tako diskriminirani, kot so bili v času prejšnjih premierjev in premierk.«

Preostali postopki zakonskega predloga o enakopravnih zakonskih zvezah bodo obravnavani 20. in 21. maja. Če bo 21. maja predlog  sprejet, bo podrobno obravnavan še v zgornjem domu parlamenta.

Martin Gramc

Vir:
Pink News >>>

Written By
More from Uredništvo

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja