Beseda zadene: 10 najbolj homofobičnih

 PODTEMA

1

»Homoseksualci so marginalci, zato ne morejo imeti pravice do uveljavitve s svojo neproduktivnostjo, pa tudi ne s svojo spolno nagnusnostjo: oralni seks ali vzajemno masturbiranje ali vtikanje penisa v smrdljivo rit med dvema moškima, to je vendar nagnusno.«

[Dr. Janez Rugelj, psihiater. Intervju za Sodobnost, 2001]

 2

»Onanisti in homoseksualci so spolni psihopati. … Za homoseksualce je značilna velika lažnivost. … Pretežna večina homoseksualcev je živčno bolna. … Med deklicami se pojavi ta perverznost (homoseksualnost) prvotno v zaljubljenosti in kasneje se iz te zaljubljenosti razvije homoseksualnost. … Za homoseksualnost je večkrat krivo okolje, ki je napačno ravnalo z dečki: premalo so ga vzgajali, pustili so mu rasti dolge lase. … Homoseksualec je pogosto predstavnik fanatičnega tipa psihopata, ki je človeku nevaren.«

[Dr. Anton Trstenjak, psiholog. Iz knjige Pastoralna psihologija, 1987]

3

»… Bog ni homoseksualcev ustvaril, ampak so nastali zaradi takšnih in drugačnih kombinacij, ki se zgodijo v naravi. … Teološko bi temu rekel, da je posledica izvirnega greha. Ko človek poseže v naravo proti volji Boga, se seveda začnejo dogajati protinaravne stvari.«

[Ivan Štuhec, moralni teolog. V intervjuju za Ono, 2003]

4

»Homoseksualci so izrodek družbe, saj v nobenem primeru s svojimi oblikami spolnosti ne morejo imeti potomcev, torej so že v prvi generaciji obsojeni na izumrtje in so mrtva veja na živem drevesu življenja.«

[Dr. Anton Dolenc, profesor na Medicinski fakulteti in nekdanji predsednik Slovenskega zdravniškega društva. Ob izidu zloženke Spolnost in aids, 1992]

5

»Eden glavnih problemov homoseksualnosti oziroma homoseksualnih odnosov je, da je v ospredju nasilje, ne pa človekoljubnost, pristnost, usmiljenje, ki se izražajo v ljubezni med moškim in žensko. … Mislim, da v homoseksualnih odnosih spolnost dejansko neha biti jezik ljubezni.«

[Dr. Tone Mlinar, profesor na Teološki fakulteti. V intervjuju za Delo, 1997]

6

»Novela zakona za OBMP odpira možnost oploditve tudi lezbičnim ženskam. Vse raziskave kažejo, da imajo otroci lezbijk – vemo, da nekatere lezbijke imajo otroka ali pa so biseksualne – bistveno več težav s spolno identiteto. Deklice so zaradi tega, ker odraščajo v takšnem okolju, bolj pogosto tudi same lezbične, biseksualne in spolno razpuščene. Fantje pa imajo ravno obratno bistveno več težav z impotenco.«

[Dr. Hubert Požarnik, psiholog. Ob razpravi o oplojevanju z biomedicinsko pomočjo, 2001]

7

»Če opazujemo osebnost homoseksualcev, ne odkrijemo nič posebnega in nobenih dokazov ni, da so huje osebnostno moteni ali iztrijeni. Kljub temu mislimo, da je homoseksualnost posledica napačne vzgoje.«

[Anton Gradišek, Hubert Požarnik in Dušan Repovš, avtorji šolskega učbenika. Iz učbenika Zdravstvena vzgoja, 1985]

8

»Tudi ljubezen je lahko bolezen. To, kar danes sprejemamo, je, milo rečeno, sramotno za Slovenijo. Če zdravimo alkoholizem, kleptomanijo, bi tudi to lahko zdravili na kakšni za to primerni ustanovi. […] Nenazadnje, najbolj bi bili oškodovani otroci, ki bi bili posvojenci teh zakonov, kajti predstavljajte si otroka v šoli, po katerega bi prišel oče, ki bi ga pozdravil: ‘Čavči, prišel sem pote, si že oblečen?’ Mislim, da bi bil izigran, zasmehovan, ponižan …«

[Srečko Prijatelj, poslanec SNS. Med parlamentarno razpravo o istospolnih partnerskih zvezah, 2005]

9

»Nikakor ne bi mogel iti na pijačo s človekom, ki ni po mojih merilih. Ne bi mogel iti niti s temnopoltim človekom ali pa s homoseksualcem.«

[Sašo Peče, poslanec SNS. V intervjuju za Mars, 2001]

10

»Homoseksualnost je bolezen … Pomembno je vedeti, da je to stanje spremenljivo in ozdravljivo. Mlajši kot je človek, lažje in hitreje se zdravi. … Toda potrebna je strokovna pomoč, zelo veliko jih lahko spremeni življenje s spreobrnitvijo in spoznanjem, da imajo pravega Očeta v nebesih.«

[Petra, novinarka Družine. O ozdravljivosti homoseksualnosti, 1998]
Tags from the story
Written By
More from Uredništvo

Začetek uporabe Družinskega zakonika

S 15. 4. 2019 se začne v celoti uporabljati Družinski zakonik, ki...
Read More

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja